Велика екскурсія маленьким містом
490Настає час новорічних свят просто змушує багатьох шукати місце, куди можна було вирушити в надії отримати нові враження і, бажано, за невеликі гроші. Тут не обійтися без порад досвідченого мандрівника. Сподін Ігор Юрійович власними ногами відміряв багато сотень кілометрів не лише Україною, а й Європою. В даному випадку, мова піде про невелике містечко в Чехії, яке не залишить жодного туриста байдужим. На відміну від більшості туристичних центрів, у Крумлові ще немає широкого і часто нав'язливого обслуговування мандрівників. Звичайно, є кілька лавок із місцевими сувенірами, досить непогані готелі, але ніхто не прагне заробити на нових людях і не намагається їх дурити. Місто часто називають «перлиною Чехії» і це справді так.
Що ж подивитися у цьому містечку. По-перше, Крумлівський замок. Незважаючи на невеликі розміри самого містечка, цей бастіон не може не вражати своїм розмахом. Більше 10 Га фортечних стін, мостів та ровів, садів та історичних пам'яток – є чим зайняти себе на багато годин. Унікальний міст, який поєднує головну площу, театр та сад – ще один артефакт, якого ви не зустрінете навіть у найбільших туристичних центрах Старого Світу.
На території старого міста збереглося безліч костелів, кожен із яких стане не лише предметом для зйомки, а й захоплення майстерністю давніх архітекторів. Збереження старих будівель – особливість Крумлова. Тут, ніби зібралися люди, які тільки те й роблять, що помічають несправності й руйнування і займаються їх усуненням. У місті понад сотня історичних архітектурних пам'яток і всі вони утримуються в ідеальному стані. Разом із захопленням у кожного українця може виникнути і привід задуматися про збереження власної історичної та культурної спадщини. Адже в нашій країні теж є велика кількість унікальних замків і фортець, які поступово занепадають або підтримуються тільки зусиллями місцевих меценатів і любителів.
Якщо ж ви хочете побачити щось, справді, надзвичайне, то підберіть час, коли діятиме місцевий театр просто неба. Його унікальність полягає в тому, що зал для глядачів крутиться навколо сцени. У такому антуражі кожне уявлення, яким би знайомим воно не було, набуває нового забарвлення та звучання давно відомих діалогів.